Rozbite Królestwa #5 – „Masakra Goblinów”

Kolejna sesja spędzona na eksploracji Morn Boldor. Drużyna ściera się kilkukrotnie z goblinami. Trupy padają tylko po jednej stronie. Plemię buduje barykady i chroni się przed morderczymi bohaterami. Umiejętnie przeprowadzona zasadzka otwiera drogę do oblężonej krasnoludzkiej ekspedycji.


Postacie Graczy:

Kivan (Sławek) – Barbarzyńca – poziom 2. Elf pochodzący ze zniszczonego królestwa leśnych elfów daleko na północy. Przybył na południe, aby polować na potwory. Chaotyczny Dobry

STR 18 DEX 16 CON 16 INT 8 WIS 12 CHA 11 HP 25

Gevelin (Maciek Ł.) – Łotr – poziom 2. Gnom. Często mówi „Ziom”. Chaotyczny Dobry

STR 11  DEX 17 CON 10  INT 15 WIS 13  CHA 8 HP 13

Rastwell Tombskin (Maciek J.) – Czarodziej – poziom 2. Gnom. Zafascynowany nekromancją. Chaotyczny Dobry

STR 9 DEX 16 CON 15 INT 18 WIS 12 CHA 11 HP 16

Linmore (Matuesz) – Bard – poziom 2. Półelf. Uratowany z niewoli u wiedźmy. Nie lubi za bardzo ryzykować swoim życiem. Chaotyczny Neutralny

STR 10 DEX 15 CON 10 INT 12 WIS 12 CHA 17 HP 13


5 marca

Ruiny Morn Boldor. Bardzo ciepły dzień.

BG dalej eksplorują Morn Boldor. Słyszą dobiegające głosy goblinów, które tłumią kamienne drzwi. Postanawiają się na nich zasadzić i podstępem dostać się na niższe poziomy. Akcja niczym z najlepszego filmu szpiegowskiego. Drużyna nie jest jednak wyspecjalizowanymi zabójcami…

RK 4 2
Walka toczyła się w pomieszczeniu 2 i na schodach prowadzących w dół

Na początku Lin i Rast mają stworzyć iluzję goblina, wykorzystując swoje połączone moce magiczne. Cała ekspedycja chowa się wśród porozrzucanych sprzętów. Kivan otwiera drzwi. Gobliny łapią podstęp i powoli wchodzą do pomieszczenia. Szybko zauważają krasnoludy i ścierają się z drużyną. Nikt z ekspedycji nie zostaje poważnie ranny, 8 pokurczów pada pod ciosami drużyna. Dwójka z nich i dowódca uciekają w dół schodów. Rusza za nimi Gevelin i Kivan. BG próbują ich zatrzymać, ale udaje im się zbiec. Mieszkańcy Morn Boldor wiedzą o zbliżających się siłach wroga. Barbarzyńca i łotrzyk wracają do pomieszczenia 2.

Kivan wypija miksturę leczenia ran. Postanawiają przebić się w dół schodów. Na przedzie idą zakute w zbroję krasnoludy. Za nimi BG. Ścierają się z goblinami na schodach. Dwójka z nich pada pod ciosami krasnoludów, reszta ucieka. Słyszą jak na dole rozgorzała kakofonia dźwięków przerywana odgłosem narzędzi. Ktoś buduje barykadę! Ekspedycja postanawia się wycofać.

Dokładniej przeszukują poziom II, lecz nie udaje im się znaleźć ukrytych przejść. Postanawiają udać się poziom wyżej i rozmontować ceglaną ścianę w korytarzu c. Chcą zobaczyć czy można w dół zejść kominem. Rastwell wysyła Gacka. Leci ponad 200 metrów w dół. Wylatuje w starej kuźni. Pełno rozwalonych narzędzi i stołów. Jest jedno wyjście z pomieszczenia. Widzi tam, jak 20 goblinów buduje barykady, a niewalczący i dzieci im pomagają. Całością zarządza hobgoblin, który wydaje rozkazy i pośpiesza swoich poddanych do ciężkiej pracy.

RK4 1
W korytarzu c, był ceglana ściana, a za nią komin.

Ekspedycja dochodzi do wniosku, że lepiej nie atakować, próbując przebić się przez barykadę. Pewnie zostaliby zmasakrowani. Wszyscy decydują, że wrócą granią i wejdą przez główne wejście u podnóża góry. Wcześniej jednak organizują dywersję. Za pomocą swojej magii próbują wytworzyć odgłosy większego oddziału krasnoludów, który szykuje się do ataku. Może to sprawi, że gobliny postanowią jeszcze bardziej się okopać?

Ekspedycja idzie granią i w dół góry. Po około godzinnym marszu trafiają na dawną drogę, która prowadziła kiedyś do krasnoludzkiej siedziby. Obecnie jest mocno zarośnięta i zaniedbana. BG postanawiają sami zakraść się do głównego wejścia i zostawić towarzyszy w lesie.

Udaje im się niezauważenie dotrzeć do jaskini. Pełniła ona kiedyś funkcję stajni dla różnych karawan i gości. Pod ścianami są wykute w skale żłoby i stalowe kółka, do których kiedyś przyczepiano uzdy koni. Przy wejściu do Morn Boldor stoi hobgobliński dowódca z piątką swoich przybocznych. Rozmawia on z dziesiątką goblinów. Nie dostrzegają BG, którzy cierpliwie czekają. Po dziesięciu minutach dowódca wraca do wnętrza góry, a oddział strażników idzie na swoje stanowiska.

RK5
Jaskinia – Poziom 0

BG postanawiają zabić strażników w szybkim ataku. Rast i Lin rzucają uśpienie. Na ziemię pada szóstka goblinów. Reszta zostaje zabita przez Gevelina i Kivana. Jednego zostawiają przy życiu, aby go przesłuchać. Zaprowadzają go do krasnoludów, którzy czekają w lesie. Dowiadują się, że:

  • Hobgoblinśki dowódca to Kodrak
  • Udało im się przebić do krasnoludów. Jednak kapłan stworzył jakąś magiczną osłonę, która spopieliła kilka goblinów. Obecnie szykowali siły do kolejnego ataku.

Następnie go zabijają.

Okiem MG

Gracze nie chcą rozmawiać z goblinami. Dochodzą do wniosku, że trzeba je wszystkie zabić. Nie miałem nawet szansy rzucić na tej sesji reakcji napotkanych stworzeń. Jest to pewnego rodzaju zmiana zachowania od BRP, gdzie jednak rozmawiali z napotkanymi istotami.

Wychodzi tutaj specyfika D&D 5ed. Postacie na drugim poziomie po prostu koszą słabsze moby Dodatkowo krasnoludy są bardzo potężne i mają konkretną wartość KP na tak niskim poziomie. No cóż, specyfika systemu.

Liczebność goblinów w pierwszej potyczce powstała za pomocą rzutu na kostce (2k6 +1 dowódca). Ostatnie spotkanie z goblinami też wypadło w tabeli spotkań losowych jako spotkanie z dowódcą goblinów i jego przybocznymi (1 dowódca + 1k6 przybocznych +2k6 goblinów). Gracze się zapytali, czy oddział wróci do środka. Na kostkach wyroczni wypadło tak, ale. Przywódca wrócił, ale gobliny ruszyły na patrol.

Pod względem ilości rzeczy, które działy się na sesji ta jest o wiele uboższa. O wiele mniej eksploracji o wiele więcej walki. Na szczęście ta edycja D&D ma super rozwiązane zasady i można się dobrze bawić samą mechaniką. Potyczki nie były dla mnie nużące. MG musi tylko pamiętać o wykorzystywaniu specjalnych zdolności przeciwników.

BG otrzymają XP po powrocie do Point of Light.

Następny raport: Rozbite Królestwa #6 – „Odnaleziona Ekspedycja”
Poprzedni raport: Rozbite Królestwa #4 – „Morn Boldor”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: