Rozbite Królestwa #9 – „Kopniakiem w drzwi”

Oto przed wami spóźniony raport z sesji, która odbyła się jeszcze w grudniu. Nasi bohaterowie postanawiają wyczyścić piwnicę pod budynkiem kupca Weltina. Trójka z postaci biorących udział w eksploracji traci przytomność, a Rastwell musi zawrzeć umowę z niebezpieczną istotą. Nie był to najlepszy dzień dla BG.Postacie Graczy:

Gevelin (Maciek Ł.) – Łotr – poziom 3. Gnom. Często mówi „Ziom”. Chaotyczny Dobry

STR 11 DEX 17 CON 10 INT 15 WIS 13 CHA 8 HP 13

Kivan (Sławek) – Barbarzyńca – poziom 3. Elf pochodzący ze zniszczonego królestwa leśnych elfów daleko na północy. Przybył na południe, aby polować na potwory. Chaotyczny Dobry

STR 18 DEX 16 CON 16 INT 8 WIS 12 CHA 11 HP 37

Rastwell Tombskin (Maciek J.) – Czarodziej – poziom 3. Gnom. Zafascynowany nekromancją. Chaotyczny Dobry

STR 9 DEX 16 CON 15 INT 18 WIS 12 CHA 11 HP 16

Vala (Paulina) – Druid – poziom 1. Półelfka. Przybyła do Torenfortu, bo poszukuje pewnej osoby.

Nieobecni:

Linmore (Matuesz) – Bard – poziom 3. Półelf. Uratowany z niewoli u wiedźmy. Nie lubi za bardzo ryzy-kować swoim życiem. Chaotyczny Neutralny

STR 10 DEX 15 CON 10 INT 12 WIS 12 CHA 17 HP 13

14 marca

Torrenfort. Pochmurny dzień, typowy dla tej pory roku.

Cała drużyna się reorganizuje. Linmore gdzieś znika, ale wszyscy pozostali spotykają się przed odbudowanym budynku z ghulami w piwnicy. Gevelin poszedł do Rastwella, który w tym czasie zawiązywał znajomość z profesorem ze stolicy.Gnomi mag dostaje od niego zadanie domowe. Ma przeczytać długą historię miasta, a następnie napisać z tego kolokwium… W sumie dobrze, że wydarzania potoczyły się w ten sposób.

Gevelin z Valą dzielą się swoimi informacjami z resztą drużyny. W piwnicy budynku znajduje się piątka Ghouli, które wcześniej ich zaatakowały. BG wpadają na pomysł. Spróbują podstępem rozproszyć nieumarłych. Szybko otworzyć klapę i zasypać ich gradem pocisków.

Udaje im się to połowicznie. Gdy otwierają klapę(1), tylko część przeciwników jest zaskoczona…dalej sprawy komplikuje Kivan, który wskakuje między piątkę ghouli i zaczyna z nimi walczyć. Po kilku chwilach wszyscy nieumarli padają martwi.

RK9
Mapa piwnicy pod odbudowanym budynkiem

Barbarzyńca nie chce przerywać swojego szału i kopniakiem otwiera drzwi prowadzące do kolejnego pomieszczenia (2). Wtedy klapa w podłodze opada i reszta drużyny nie może pomóc elfowi. W pokoju trafia on na trójkę przeciwników. Dwa Ghoule i jeden potężniejszy Ghast. Reszta ekipy szybko operuje mechanizmem ukrytego przejścia i po jednej rundzie dołącza do Kivana, który jest już ciężko ranny. Udaje im się pokonać kolejnych wrogów. Ghast mówi coś o tym, że będą idealnym dodatkiem do kolekcji Pana…cokolwiek ma to znaczyć.

Eksplorują piwnicę. W pomieszczeniu 2 znajdują skarb. Dwie półkilogramowe sztaby srebra, parę sztuk złota i dużo miedziaków. Gdy otwierają drzwi do 3, to klapa podłogowa opada. Są w potrzasku, ale nie przeszkadza to zbytnio nieroztropnym BG.

Okazuje się, że otworzyli niewielką piwniczkę na wino, gdzie znajdują się dwie kilkusetlitrowe beczki. Warte pewnie dużo pieniędzy, jeśli udałoby je się stąd wynieść. W pierwszym pomieszczeniu na jednej ze ścian jest drewniany regał biblioteczny. Dokładnie go przeszukują. Rastwell znajduje dość ciekawą księgę. Napisana została przez Iantora i ma w sobie przepowiednię, która mówi o tym, że na ziemię zejdą Bogowie, którzy przyjmą ludzką postać i będą walczyć o panowanie nad nią.

Vala dostrzega na podłodze widać ślady, jakby ktoś kilkukrotnie przesuwał mebel. BG postanawiają zrobić to samo. Ukazują im się ukryte stalowe drzwi, bezpośrednio wmurowane w ścianę. Zamknięte na bardzo skomplikowany zamek. Gevelin bez problemu sobie z nim radzi.

Pierwsze co czują to zapach śmierci, który wydobywa się bezpośrednio z wnętrza komnaty. Na jej środku jest nekromantyczny okrąg, który w rogu gwiazdy ma czerwone świecie. Na biurku leżą papiery i jakieś dziwne księgi. Do środka jako pierwszy wchodzi Kivan. BG czują rosnące napięcie… Barbarzyńca próbuje dotknąć biurka, wtedy słyszy dźwięk rzucanego czaru. Z ciemności pojawia się postać podgniłego mężczyzny, który rzuca czar Strachu na drużynę. Dwójka z BG jest przerażona. Pozostali się wycofują. Kiedy wszyscy są bardzo blisko siebie, przeciwnik rzuca kolejny czar. Kulę ognia. Wszystko staje w płomieniach. Kivan i Rastwell zostają ostatni na placu boju. Łapią nieprzytomnego Gevelina i Vale i ukrywają się w pomieszczeniu (2). Próbując ocucić swoich towarzyszy. Wtedy przeciwnik rozbija drzwi. Kivan staje z nim do walki, ale przegrywa.

Rastwell zaczyna pertraktować z Panem. Ustalają wspólnie cenę za ocalenie Kivana, Gevelina i Valante. Pięć dusz inteligentnych istot. Ma je dostarczyć w dwie godziny, inaczej jego towarzysze dołączą do kolekcji…

Pan
Luźna interpretacja wyglądu Pana (c) Michael Komarck

 Okiem Sędziego:

Mikroloszek pokonał graczy.  Podjęli kilka błędnych decyzji:

  1. Kopniak w drzwi Kivana
  2. Brak zapewnienia sobie możliwości ucieczki.
  3. Eksploracja lochu bez krótkiego odpoczynku (short rest)
  4. Zignorowanie ostrzeżeń o możliwym silniejszym przeciwniku

 

Ogólnie sesja bardzo udana. Pojawiła się tajemnicza księga, która została wymyślona z następujących słów : demon dziecko turniej podpis szkło książka.

Dzięki wysokiemu rzutowi na reakcję Rastwell nie został zabity przez Pana i mógł się z nim dogadać.

W trakcie sesji ogarnąłem, że Ghoule rozumieją język graczy, więc zasadzka średnio im się udała, bo byli dość głośni…

Kolejna sesja już rozegrana i drużyna ponownie jest w komplecie. Konsekwencje są poważne. Gracze muszą uciekać z Torenfortu. Kolejny raport już wkrótce!

Następny raport: Rozbite Królestwa #10 – „Pożegnanie z Torenfortem”
Poprzedni raport: Rozbite Królestwa #8 – „Torrenfort – miasto spotkań”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: